Organizatorzy Forum Inteligentnego Rozwoju nagrodzą ambasadorów innowacyjności

Jak będzie wyglądała przyszłość ludzkości?

 Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wiele osób i organizacji dopiero zaczyna dostrzegać, jak wielki wpływ na standard naszego życia społeczno-gospodarczego i bezpieczeństwo zdrowia, ma praca i badania prowadzone przez innowatorów.

W przestrzeni publicznej utarło się przekonanie, że innowacje, które zmieniają nasze życie po prostu są – bez refleksji nad ich źródłem. Mało kto zwraca uwagę na pracę, jaką wkładają przedsiębiorcy, samorządowcy, naukowcy w swoje projekty, aby zwiększyć szansę na ich praktyczne wykorzystanie na rynku gospodarczym, w konkretnych dziedzinach. W czasach globalizacji to też umiejętność komunikacji i promocji często przeważa o sukcesie projektu czy działalności. Jest to niezmiernie ważny, a jednak często lekceważony i pomijany aspekt.

Nagroda „Lider Inteligentnego Rozwoju” docenia „Ludzi przyszłości” – osoby, które swoją pracą wyznaczają trendy i są prawdziwymi ambasadorami rozwoju opartego na wiedzy i powstających w jej wyniku innowacji. 
Nie boją się mówić o swoich planach, dotychczasowych wynikach, a także prezentować już sukcesy na polu inteligentnego rozwoju w mediach i na wydarzeniach gospodarczych. Są prawdziwymi Liderami i mają udokumentowane sukcesy na tym polu.

Organizatorom nagrody zależy na wyszukaniu, docenieniu i promowaniu osób, które swoją pracą wpisują się w ideę nagrody. Promocja ich działalności odbywa się poprzez ogólnopolskie media, a także Forum Inteligentnego Rozwoju. Nagroda ma stanowić prym wśród wszystkich wyróżnień przyznawanych na Forum Inteligentnego Rozwoju. Odnosi się tylko i wyłącznie do osób, nie do całych organizacji.

Kto może zostać laureatem nagrody?

  • Przedsiębiorcy-Wizjonerzy
  • Samorządowcy dbający o rozwój swoich regionów
  • Przedstawiciele środowiska naukowego, mający wymierny wpływ na rozwój uczelni i instytutów: przede wszystkim rektorzy uczelni, dyrektorzy instytutów, dziekani wydziału, dyrektorzy organizacji i spółek uczelnianych
  • Przedstawiciele organizacji z otoczenia biznesu

Organizatorami nagrody jest Centrum Inteligentnego Rozwoju i Fundacja Forum Inteligentnego Rozwoju.