Laureaci PNIR 2018

Dowiedz się do kogo Nagrody trafiły w ostatniej edycji 2018

Kategoria: Uczelnia przyszłości

  1. Politechnika Gdańska
  2. Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
  3. Politechnika Białostocka
  4. Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej
  5. Wydział Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej
  6. Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
  7. Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie
  8. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Kategoria: Spółka miejska przyjazna mieszkańcowi

  1. Komunikacja Autobusowa” Sp. z o.o.
  2. Średzka Woda Sp. z o.o.
  3. Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni
  4. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Ciechanowie Sp. z o. o.

Kategoria: Samorząd przyjazny mieszkańcowi i inwestorowi

  1. Miasto Łuków
  2. Gmina Bobrowniki
  3. Gmina Moszczanica
  4. Gmina Miejska Turek
  5. Powiat Turecki

Kategoria: Dobra spółdzielnia dbająca o mieszkańca

  1. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Hutnik”

Kategoria: Dobry Spółdzielca

  1. Maciej Adamiec, Wawrzyniec Bielak i Jerzy Cholewa, Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik” w Sosnowcu

Kategoria: Innowacyjny młody lider nauki

  1. Dr n. med. Kamila Duś-Szachniewicz, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
  2. Dr inż. Łukasz Pieczonka, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Kategoria: Innowacje w przemyśle 4.0

  1. Fluence Sp. z o.o.
  2. Led Lease S.A.
  3. ProPoint Sp. z o.o. Sp. k.
  4. Zakład Budowy Maszyn OSSA Jan Ossa
  5. Remontowa LNG Systems Sp. z o.o.
  6. PHU Fiedor-Bis
  7. ArcelorMittal Warszawa Sp. z o.o.
  8. Fiab Sp. z o.o. Sp. k.
  9. M.P. Tech Sp. z o.o.
  10. Fabryka Maszyn Spożywczych „SPOMASZ” Pleszew SA
  11. Amica SA
  12. WDX SA
  13. General Electric Company Polska  Sp. z o. o.

Kategoria: Instytut przyszłości

  1. Instytut Mechaniki Górotworu Polskiej Akademii Nauk
  2. Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk
  3. Instytut Maszyn Przepływowych im. Roberta Szewalskiego PAN
  4. Zakład Biotechnologii Instytutu Genetyki Roślin PAN
  5. Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych Polskiej Akademii Nauk

Kategoria: Medycyna i farmacja przyszłości

  1. Anna Olech- Cudzik, Krzysztof Cudzik, Ostrowieckie Centrum Medyczne S.C.
  2. Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego
  3. Centrum Medycyny Klinicznej i Estetycznej DiMedical
  4. Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.

Kategoria: Innowacje w edukacji

  1. Ośrodek Rozwoju Edukacji
  2. Revas Sp. z o. o.

Kategoria: Innowacje w transporcie

  1. Kancelaria Transportowa KOBEN Sp. z o.o.

Kategoria: Innowacje społeczne

  1. Akademia Kształcenia Europejskiego Krzysztof Kuryłowicz

Kategoria: Młodzi innowacyjni liderzy nauki

  1. Pcz Rover Team

Kategoria: Prezes wizjoner

  1. Leszek Waś, prezes PTS „WAŚ”
  2. Rafał Jabłoński, prezes zarządu, Fiab Sp. z o.o. Sp. k.
  3. Marcin Bilik, wiceprezes, Amica SA
  4. Marian Lubieniecki, prezes zarządu, General Electric Company Polska Sp. z o. o.
  5. Radosław Grech, Prezes Zarządu, Centrum Energetyki Odnawialnej Sp. z o. o.

Kategoria: Człowiek Roku

  1. Jerz Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju

Kategoria: Lider inwestycji komunalnych

  1. Antoni Biszczak, prezes, Średzka Woda Sp. z o.o.
  2. Janusz Różalski, prezes zarządu, Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
  3. Jerzy Ryziński Prezes Zarządu, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Ciechanowie Sp. z o. o.

Kategoria: Samorządowiec kadencji 2014-2018

  1. Marceli Piekarek, wójt, Gmina Moszczenica
  2. Mariusz Seńko, starosta turecki

Kategoria: Inspirująca kobieta w organizacji

  1. Eliza Tatarczak, kierownik projektu, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego
  2. Dr n. farm. Renata Pawlak-Morka, dyrektor, Gedeon Richter Sp. z o.o.
  3. Liliana Rak-Urbaniak, wiceprezes Zarządu, Fabryka Maszyn Spożywczych „SPOMASZ” Pleszew SA
  4. Teresa Bogacka

Kategoria: Nakowiec Przyszłości

  1. Dr inż. Katarzyna Ławińska, kierownik, Zakład Technologii Garbarskich, Instytut Przemysłu Skórzanego

Kategoria: Innowacje w OZE

  1. Centrum Energetyki Odnawialnej Sp. z o. o.

Alicja Adamczak

Prezes Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2002-2019

„Jestem przekonana, że przyznawanie Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju przyczyni się w istotnym stopniu do podniesienia świadomości wielu środowisk naukowych, biznesowych i samorządowych w obszarze inteligentnych specjalizacji oraz komercjalizacji dokonań naukowo-technicznych. Inicjatywa ta niewątpliwie służy podkreśleniu kluczowej roli nowatorskich rozwiązań w życiu gospodarczym i społecznym.”

Zgłoś swoją

kandydaturę

Chcesz dołączyć do inspirującego grona Liderów Inteligentnego Rozwoju?
Zrób pierwszy krok, opisz kim jesteś i co robisz, a my
opowiemy Ci o szczegółach inicjatywy.

9 + 11 =

Centrum Inteligentnego Rozwoju

Polityka prywatności

Centrum Inteligentnego Rozwoju

32-307-22-42

kontakt@pnir.pl

Ul. Towarowa 23

43-100 Tychy